Czego używać do czyszczenia ekranu LCD

Do ogólnego czyszczenia ramki, digitalizatora ekranu dotykowego i ekranu LCD nie potrzeba nic więcej niż czystą ściereczkę i roztwór czyszczący. Przed przystąpieniem do czyszczenia ekranu najlepiej jest go całkowicie wyłączyć i wyjąć baterię oraz wszelkie źródła zasilania. Może to zabrzmieć jak przesada, ale każdy niedokładny ruch może prowadzić do znacznych uszkodzeń; a nasze podejście do pracy z elektroniką zawsze było "lepiej bezpieczne niż przykre".

Szmatka:

Niektóre laptopy wyższej klasy (zwłaszcza biznesowe) są wyposażone w specjalną ściereczkę do czyszczenia, która jest świetna, ale każda miękka, sucha, niestrzępiąca się ściereczka wystarczy - stwierdziliśmy, że te, które są dostarczane z okularami, czynią cuda.

Czego należy unikać:

Unikaj używania ręczników papierowych, papieru toaletowego, bibułki lub czegoś w rodzaju koszuli do wycierania ekranu. Te nieultra miękkie materiały są bardzo podatne na zarysowania ekranu.

Roztwór czyszczący:

Unikaj używania wody do czyszczenia ekranu LCD lub digitalizatora, chyba że instrukcje dotyczące urządzenia mówią inaczej. Do czyszczenia odcisków palców i/lub tłustych smug należy używać roztworu do czyszczenia ekranów LCD (środek czyszczący nie na bazie amoniaku). NIE rozpylaj roztworu bezpośrednio na ekran LCD - może on spływać po nim i powodować uszkodzenia elementów elektronicznych za ramką; zamiast tego rozpylikuj trochę na szmatkę, a następnie delikatnie potrzyj ekran. Nie zaleca się stosowania ogólnych domowych środków czyszczących, gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię ekranu LCD (widzieliśmy efekty działania Windexu aplikowanego bezpośrednio na ekran LCD, a nie był on ładny).

Chusteczki do czyszczenia ekranów LCD:

Na rynku dostępne są również jednorazowe chusteczki. Dzięki nim skutecznie usuniemy zabrudzenia i kurz z naszych ekranów.

Pianka do czyszczenia plastiku:
Plastikowe elementy urządzeń najskuteczniej wyczyścić można pianką. Dostaje się nawet do najmniej dostępnych miejsc i świetnie usuwa zabrudzenia.

Czego należy unikać:

Do czyszczenia wyświetlacza LCD należy unikać środków czyszczących zawierających amoniak (jak Windex®); alkohol etylowy (Everclear®); alkohol do spożycia przez ludzi; toluen (rozpuszczalniki do farb); a także aceton lub octan etylu (są one często stosowane w zmywaczach do paznokci). Powód jest prosty: te substancje chemiczne mogą wchodzić w reakcje z materiałami, z których wykonane jest sito lub z którymi jest ono powlekane.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria