Podstawki pod monitor - Co powinieneś wiedzieć i dlaczego powinieneś ich używać

Ustawienie biurka danej osoby ma znaczący wpływ na jej wydajność, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, np. przy grach wideo. Przy słabej ergonomii biurka szybko rozwijają się napięcia mięśni, które mogą prowadzić do poważnych, długotrwałych bólów i komplikacji. Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie wygodnej konfiguracji biurka jest użycie ramienia monitora.

Istnieje kilka rodzajów podstawek do monitorów, z których każdy ma swoje zastosowanie i korzyści. Poniżej znajduje się obszerny przewodnik na temat tego, co należy wiedzieć o ramionach do monitorów i dlaczego należy ich używać.

Korzyści wynikające z posiadania broni monitorującej

Podstawka do monitora zapewnia mnóstwo korzyści zarówno tym, którzy pracują przy biurku, jak i graczom PC. Od korzyści zdrowotnych do pobytu zorganizowanego, tutaj są główne zalety korzystania z jednego.

Zmniejszyć obciążenie oczu i szyi

Pierwszą i najważniejszą korzyścią z zastosowania regulowanego ramienia monitora jest możliwość zmiany wysokości, głębokości, a czasem nawet kąta nachylenia monitora. Takie dostosowanie pozwala na ustawienie monitora dokładnie w miejscu, w którym powinien być, aby zapobiec nadwyrężeniu szyi i oczu podczas długotrwałego użytkowania. W idealnym przypadku monitor powinien być umieszczony bezpośrednio w środkowym polu widzenia, aby widz nie musiał patrzeć w górę lub w dół, aby zobaczyć swój ekran. Ten bezpośredni kąt widzenia zapobiega powstawaniu bólu szyi związanego z przeciążeniem.


Wszechstronność

Dzięki uchwytom na monitor można łatwo przełączać monitor z trybu poziomego na pionowy. Mogą korzystać z dodatkowych monitorów i regulować je w ten sam sposób, używając jednego w każdym trybie lub obu w tej samej pozycji. Wielu deweloperów jest bardzo dumnych ze swojej "stacji bojowej", co oznacza, że spędzają dużo czasu dostosowując swoją przestrzeń na biurku do preferowanego stylu i funkcji. Możliwość korzystania z dwóch monitorów obok siebie pod różnymi kątami i w różnych trybach wyświetlania obrazu daje użytkownikom najlepsze wrażenia z oglądania.


Utrzymuj biurka w porządku

Zagracone biurko rozprasza uwagę i może zmniejszyć wydajność pracy lub wydajność gry. Ramię monitora podnosi go z biurka, tworząc przestrzeń użytkową pod ekranem. Minimalistyczna osoba może pozostawić tę przestrzeń pustą, aby nadać biurku wyrazisty, nowoczesny styl. Z drugiej strony, przestrzeń ta może być wykorzystana do przechowywania obrazów, długopisów i innych rzeczy, które zazwyczaj znajdują się na biurku, bez zagracania miejsca, w którym dana osoba zazwyczaj spoczywa.


Poprawa postawy ciała

Nieprawidłowo umieszczony monitor zmusza osobę do kucania lub garbania się przy biurku, co może powodować silny ból i sztywność pleców. Używanie ramienia monitora pozwala na regulację pozycji monitora w celu wspierania prawidłowej postawy ciała. Dotyczy to również osób, które korzystają z biurka w pozycji siedzącej/stojącej. Monitor może być ustawiony w idealnym miejscu, aby zachęcić osobę do wstawania prosto podczas korzystania z komputera.


Co należy wiedzieć o ustawianiu monitora

Przy tak długiej liście korzyści, osoba może spieszyć się z zakupem ramienia monitora tak szybko jak to możliwe. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wiedzieć przed wyborem jednego z nich.


Zgodność VESA

Przed zakupem ramienia monitora, osoba powinna wiedzieć, czy jej monitor jest kompatybilny z VESA. VESA jest terminem używanym do klasyfikowania standardowej kompatybilności monitorów i wsporników ściennych. Zazwyczaj jest on wyświetlany jako VESA 100 x 100, VESA 75 x 75 i tak dalej. Część numerowana po oznaczeniu "VESA" oznacza odległość między otworami montażowymi z tyłu monitora. Wiele ramion monitorów obsługuje wiele rozmiarów, dlatego przed zakupem należy sprawdzić, który z nich jest wymagany.


Rodzaje podstawek

Ramię monitora to cały system, który jest używany do podtrzymywania monitora. Ramię jest montowane do biurka lub ściany i można je dalej regulować. Istnieje kilka rodzajów uchwytów do monitora, które zostały opisane bardziej szczegółowo poniżej.


Uchwyty sprężynowe

Uchwyty sprężynowe są wysokiej klasy opcjami ramion monitorujących, które posiadają kilka kluczowych cech. Uchwyty sprężynowe są niezwykle mobilne, z możliwością poruszania się w dowolnym kierunku. Pozwala to na precyzyjne ustawienie monitora w celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności i komfortu. Mocowania sprężynowe są na ogół znacznie droższe niż przeciętne mocowanie monitora, ale ich wszechstronność jest warta swojej ceny.


Uchwyty ścienne

Uchwyty ścienne pracują z monitorami w taki sam sposób, jak z telewizorem. Zazwyczaj uchwyt ścienny zawiera tacę, na której można umieścić klawiaturę i mysz. Uchwyty te są idealne do zastosowań profesjonalnych, np. z lekarzami, pracownikami magazynu lub innymi osobami, które potrzebują swojego komputera, aby łatwo przejść od środka biurka do przechowywania pod ścianą.


Uchwyty do laptopów

Uchwyty do laptopa działają jak standardowe ramię monitora. Jednak zamiast obsługiwać tylko monitor, zawierają one sprzęt, na którym można zabezpieczyć cały laptop. Uchwyty te posiadają nawet opcje, które pozwalają na zamocowanie wielu laptopów lub laptopa z dodatkowym monitorem.


Uchwyty szynowe

Uchwyty na szyny są często spotykane w sklepach z elektroniką, takich jak Best Buy, gdzie może być kilka telewizorów lub monitorów wystawionych w jednym rzędzie. Uchwyty na szynę są zbudowane tak, aby wytrzymać ciężar sześciu lub więcej monitorów jednocześnie i mają szereg opcji do dostosowania. Zapaleni profesjonalni gracze z trzema lub więcej monitorami mogą uznać to za użyteczne, ale inaczej nie są one popularne na poziomie konsumenckim.


Podsumowanie

Ramiona i podstawki do monitorów są niezbędnym elementem każdej konfiguracji biurka wysokiej jakości. Bez względu na to, czy jest to praca czy gra, ramiona do monitorów są w stanie poprawić koncentrację, zapobiec urazom szyi i pleców związanym z nadwyrężeniem oraz nadać biurku profesjonalną estetykę. Dzięki wielu dostępnym opcjom ramion do monitorów, każdy może dostosować przestrzeń biurka do swoich potrzeb, zapewniając optymalny komfort i wydajność.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria