Niedługa historia długopisu

Długopis można określić krótko jako narzędzie do pisania, które zostało wynalezione w 1938 roku przez węgierskiego artystę oraz dziennika Laszlo Biro. Po wybuchu wojny udało mu się uciec z ojczyzny i w ten sposób dotarł on do Argentyny, gdzie ze swoim bratem chemikiem udało im się jeszcze dodatkowo poprawić ten wynalazek.

Dzieje długopisu

Pierwsza produkcja rozpoczęła się jeszcze w trakcie wojny w stolicy Argentyny. W roku 1944 Biro sprzedał swoje udziały akcjonariuszowi, który zaczął produkować ten wynalazek na masową skalę. Produkcja byłą realizowana między innymi na potrzeby pilotów alianckich. Dla nich był to wynalazek doskonały, ponieważ okazało się, że właśnie długopis stał się tym elementem, który dawał możliwość pisania niezależnie od tego jakie będą zmiany ciśnienia atmosferycznego.

Wygodny długopis

Elementy długopisu

Długopis klasycznie składa się z obudowy oraz specjalnej rurki, która jest wypełniona gęstym tuszem. Wszystko zakończone jest obsadką. To właśnie w obsadce znajduje się kulka, która ma średnicę około milimetra. W trakcie pisania kulka ta będzie się obracać i tusz będzie się równomiernie rozprowadzał po tej powierzchni, na której będziemy pisali. Kulka znajduje się w specjalnym gnieździe dzięki czemu może się ona swobodnie obracać i nie będzie narażona na wypadanie, co uniemożliwiłoby pisanie.

Pomiędzy kulka oraz gniazdem jest niewielka przestrzeń, przez którą będzie wypływał tusz. Przestrzeń taka jest mała i jeśli tylko długopis nie będzie używany to i tak siły kapilarne będą trzymać tusz w środku. Takie rozwiązanie techniczne jest również używane w innych urządzeniach. Miedzy innymi w przypadku dezodorantów w kulkach.

Podsumowanie

Długopis był więc tak naprawdę prostym, w swojej formie wynalazkiem, który jednak zrewolucjonizował świat i chyba wiele osób w ogóle nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez tego właśnie wynalazku. Jest on koniecznym do wykorzystywania elementem w codziennym życiu. Może jego historia nie jest długa, ale nie zmienia to faktu, że ten wynalazek dla ludzi miał znaczenie rzeczywiście ogromne

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria