Historia myszy komputerowej

Myszy komputerowe stały się tak integralną częścią naszego biura, że trudno sobie wyobrazić życie bez tego genialnego gadżetu. Myszy komputerowe pozwalają na szybkie odniesienie się do punktu na ekranie. Podstawowe operacje, takie jak kopiowanie, wybieranie i inne polecenia, zajmują tylko dwa kliknięcia. Choć można je wykonać na klawiaturze, zapamiętanie wszystkich poleceń zajmie sporo czasu.

W grze, myszy komputerowe są bezcenne, ponieważ oferują graczom szybki sposób interakcji z grą. Jeśli myszy komputerowe nagle znikają, byłoby dość trudno wprowadzić nawet najbardziej podstawowe polecenia.

Podobnie jak w przypadku komputera, historia myszy komputerowej jest interesująca. Pierwsza mysz komputerowa była bardzo nieporęczna i kontr-intuicyjna. Dzięki wieloletniemu rozwojowi, myszy komputerowe nabrały w końcu kompaktowego i lekkiego kształtu, jaki mają dzisiaj. Przeanalizujmy historię tego genialnego gadżetu komputerowego poprzez ten artykuł.

Pierwsza mysz komputerowa

Nasza historia zaczyna się w 1946 roku, kiedy właśnie zakończyła się II wojna światowa. Pierwszą mysz komputerową na świecie (wówczas nazywaną "trackballem") wynalazł inżynier wojskowy Ralph Benjamin. W tym czasie Benjamin pracował w brytyjskiej Royal Navy Scientific Service. Jego projekt polegał na użyciu analogowego komputera do przewidywania przyszłej pozycji samolotu na podstawie kilku punktów wejściowych za pomocą joysticka. Joystick był surowy i trudny w użyciu, więc Benjamin postanowił stworzyć coś z bardziej eleganckim sterowaniem. W rezultacie narodził się trackball, znany wówczas jako ball tracker.


Mysz Douglasa Engelbarta
Douglas Engelbart, powszechnie uznawany za ojca nowoczesnej myszy komputerowej, wymyślił projekt po wzięciu udziału w konferencji poświęconej grafice komputerowej. Następnie nazwał on wynalazek "myszą", ponieważ dołączony do niego drut przypominał ogon myszy. Projekt był prosty; użyto drewnianej obudowy, płytek drukowanych i dwóch kółek, które służyły jako punkt styku.

Projekt został opracowany przez Billy'ego English'a, partnera Douglasa. Zamienił koła na kulę, nadając jej obecny kształt, który nosi dziś. Piłka pozwalała myszce poruszać się w dowolnym kierunku. To sprawia, że mysz jest znacznie łatwiejsza w użyciu niż projekt Douglasa. W tym czasie Billy pracował dla firmy technologicznej Xerox Alto. Jego ulepszony projekt pomógł firmie stworzyć pierwszy w historii komputer do pracy z myszą. Szybko stał się on ogromnym sukcesem.

Mysz optyczna

Mechaniczne myszy komputerowe są ładne, ale często brudzą się z czasem, więc użytkownicy będą musieli je regularnie czyścić. Z tego powodu szybko rozpoczęły się badania mające na celu znalezienie lepszego rozwiązania. Około 1980 roku pojawiły się pierwsze myszki optyczne, rozpoczynając nową erę. Myszy mechaniczne pozostawały jednak popularne co najmniej do 1998 roku, kiedy to myszy optyczne stały się dostępne dla szerokiej publiczności i w końcu zaczęły działać.

Historia myszy komputerowej jest pełna śmiałych innowacji i wyobraźni, podobnie jak historia samego nowoczesnego komputera, a nasza historia nie skończyła się na myszach optycznych. Współczesne badania prowadzone są w celu stworzenia ergonomicznych myszy komputerowych, które są nie tylko łatwe w użyciu, ale także dobre dla zdrowia, czego nie zapewniły poprzednie projekty myszy. Jeśli te ergonomiczne myszy komputerowe Cię zainteresują, pozwól nam w Back2 zapewnić Ci profesjonalną pomoc. Z naszym asortymentem wysokiej jakości ergonomicznych myszy, nigdy nie będziesz bardziej zadowolony!

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria