Czy kupujesz odpowiedną podstawkę pod monitor?

Jesteś zmęczony balansowaniem monitora na szczycie stosu książek, aby móc oglądać go pod odpowiednim kątem? Czy drapiesz się po głowie w oszołomieniu takimi określeniami jak "VESA 100x100" i "ramię sprężyny gazowej przeciwwagi"? Chcesz wymienić stojak na monitor magazynowy, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli tak, to ten przewodnik jest dla Ciebie.

Obecnie dostępnych jest więcej opcji stojaka na monitor niż kiedykolwiek wcześniej, a każda z nich ma inne zastosowanie i unikalny zestaw funkcji. Podczas gdy ta pozornie nieskończona liczba opcji oznacza, że można uzyskać dokładny stojak, który pasuje do Twoich konkretnych potrzeb, może być również nieco przytłaczające. Dlatego też opracowaliśmy ten przewodnik, ze wszystkim, co musisz rozważyć i sprawdzić przed zobowiązaniem się do zakupu konkretnego stoiska monitora.

Przeanalizujemy jak i co należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowej podstawy pod monitor, w tym kompatybilność, rodzaj montażu, przeguby i specjalne funkcje wnękowe. Bez zbędnych ceregieli, zanurkujmy!

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, czy stojak jest kompatybilny z monitorem (monitorami), z którym chcesz go używać.

Każda podstawka pod monitor ma inny rozmiar ekranu i inne ograniczenia wagowe, których należy przestrzegać. Upewnienie się, że Twój monitor nie przekracza tych limitów jest bardzo ważne! Od tego zależy stabilność i żywotność monitora i podstawki.

Jeśli używasz wielu monitorów, możesz albo kupić kilka stojaków na monitory, albo otrzymać stojak, który pomieści tyle ekranów, ile używasz. W przypadku większości konfiguracji biurkowych, montaż wszystkich monitorów na jednej podstawie będzie najbardziej ekonomicznym i oszczędnym rozwiązaniem.

Większość dostępnych obecnie stojaków na monitory wykorzystuje standardy VESA, dzięki czemu stoisko będzie pasowało do większości monitorów na rynku. Niektóre monitory i stojaki mają różne wzory VESA, więc należy zrobić swoje badania i być dodatkowo pewne, że monitor i stojak, który kupujesz są zgodne.

Ale co jeśli twój monitor nie używa VESA? Niektóre monitory posiadają wyspecjalizowane systemy montażu, przeznaczone do użycia tylko z wybraną kilkoma podstawkami pod monitory. Jeśli tak jest w przypadku Twojego monitora, nie panikuj! Istnieją adaptery VESA dostępne dla wszystkich rodzajów systemów montażowych monitorów, a niektóre adaptery działają na wszystkich rodzajach różnych monitorów.

Podsumowując:

  • Upewnij się, że wybrana podstawka pod monitor pasuje do monitora, pamiętając o ograniczeniach rozmiaru i wagi ekranu
  • Upewnij się, że wybrana przez Ciebie podstawka pod monitor jest dostosowana do liczby monitorów, które chcesz do niej zamontować.
  • Upewnij się, że wybrana podstawka pod monitor ma prawidłowy wzór VESA lub kup kompatybilny adapter.

Rodzaj montażu

Do tej pory przykryliśmy montaż twojego monitora na stoisku. W tej sekcji przyjrzymy się temu, jak stanowisko integruje się z twoim miejscem pracy. Istnieje kilka różnych typów montażu monitora na podstawce, a my przyjrzymy się zaletom i wadom każdego z nich.

Wolnostojący: Podstawka pod monitor z wolnostojącą podstawą jest najprostszą opcją, która musi być ustawiona tylko na biurku lub innym miejscu pracy.

W przypadku tego typu stojaka nie są potrzebne żadne wiercenia ani inne skomplikowane procedury instalacji, a fakt, że nie jest on przymocowany do biurka, oznacza, że monitor może poruszać się po miejscu pracy w zależności od potrzeb.

Ta prostota i wszechstronność ma jednak swoją cenę w postaci stabilności i wydajności. Ponieważ stojak nie jest do niczego przymocowany, można go przypadkowo przesunąć lub nawet przewrócić, jeśli nie jest ostrożny. Niestabilność ta jest łagodzona przez to, że podstawy są duże i ciężkie, ale oznacza to mniej miejsca na biurku dla Ciebie.

Uchwyt zaciskowy: Uchwyty zaciskowe to doskonała równowaga pomiędzy prostotą i stabilnością. Podobnie jak wolnostojąca podstawa, nie wymaga wiercenia ani kołkowania, wystarczy przymocować ją do biurka i gotowe.

Zaciskanie oznacza, że nie można łatwo przenosić monitora z miejsca na miejsce, ale dla większości konfiguracji biurka, które działają doskonale. Konstrukcja zaciskowa oznacza również, że podstawa musi być umieszczona na krawędzi blatu roboczego, co w przypadku niektórych konfiguracji może nie działać.

Zarówno mocowanie zaciskowe, jak i wolnostojąca podstawa są świetne, jeśli korzystasz z powierzchni, której nie możesz zmienić na stałe, jak tymczasowe biuro lub wynajęta powierzchnia.

Uchwyt do mocowania na grocie: Uchwyty przelotowe mają wszystkie te same zalety i wady co uchwyty zaciskowe, z tą tylko różnicą, że wymagają nawierconego otworu w powierzchni roboczej, do której chcesz je zamocować. Mocowanie przez otwór przelotowy dodaje trochę dodatkowej stabilności podstawce.

Uchwyty ścienne: Uchwyty ścienne są niezwykle stabilne i pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, ale są nieco trudniejsze w montażu, a w razie potrzeby trudno je przesuwać. Uchwyty ścienne są idealne dla tych, którzy potrzebują Twojego monitora w miejscu, w którym nie ma przed nim powierzchni roboczej lub są po prostu bardzo zaangażowani w konkretną konfigurację biurka, a wydajność, jaką zapewnia, jest warta braku wszechstronności

Są też inne oddziały i specjalności, ale to właśnie one stanowią większość stoisk z monitorami na rynku. Upewnij się, że wybrałeś typ mocowania, który najlepiej pasuje do twojego miejsca pracy i ustaliłeś priorytety, które są najważniejsze dla twojej pracy. Wszechstronność może mieć większy wpływ na wydajność biurka niż miejsce pracy lub na odwrót.

Podsumowując:

  • Wolnostojące podstawy są najbardziej uniwersalne i łatwe do ustawienia, ale najmniej stabilne i zajmują mało miejsca.
  • Zaciski do biurek i uchwyty do oczek to równowaga między efektywnością przestrzenną a stabilnością.
  • Uchwyty ścienne są najbardziej stabilne i oszczędzają miejsce, ale są najmniej uniwersalne i najtrudniejsze do ustawienia.
  • Upewnij się, że wybrałeś typ mocowania, który najlepiej pasuje do twojej pracy.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria