Długopis cyfrowy – co to jest i komu może się przydać?

Długopis cyfrowy to rozwiązanie, które będzie popularne wśród uczniów i studentów. Równocześnie będzie to zmora dla nauczycieli. Powiemy sobie obecnie czym takie długopis jest i jakie daje możliwości.

Czym jest długopis cyfrowy?

Oczywiście podstawa funkcja jest taka sama jak w każdym długopisie, jest to urządzenie, które ma wymienne wkłady i można nim pisać. Inaczej niż tradycyjny długopis ma on jeszcze wiele innych funkcji i to one są tutaj najważniejsze dla wielu osób. W większości modeli pojawiają się takie elementy jak kamera, dyktafon, wskaźniki laserowe czy odtwarzacze plików MP3 z radiem i wyjściem na słuchawki. Mamy tam również mały wyświetlacz LCD i baterię, która umożliwi wygodną pracę. Dane, które chcemy tam gromadzić zapisuje się na mikro karcie pamięci, która znajduje się w urządzeniu.

Długopis z kamerą

Kamera

Długopisy cyfrowe dają nam okazję do nagrywania wideo z dźwiękiem oraz do wykonywania zdjęć w dobrej rozdzielczości. Gdy tylko pojawiły się na rynku wielu uczniów od razu chciało ułatwić sobie życie. Nadal jednak musimy pamiętać, że takie wykorzystywanie długopisu niezgodne z prawem może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji, dlatego trzeba będzie się od tego powstrzymać. Kamera w takim długopisie może być wykorzystywana również zgodnie z prawem do fotografowania różnych dokumentów, które dzięki temu zawsze będzie można mieć pod ręką, to przede wszystkim rozwiązanie bardzo praktyczne.

Dyktafon

Dyktafon to również ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie zawsze będzie trzeba robić pisemne notatki. Zawsze dostaniemy do ręki możliwość nagrania tego co inni będą mówić i potem na spokojnie będzie można sobie to wszystko spisać. Jeśli chcemy mieć dyktafon w takim urządzeniu warto sprawdzić jakie parametry nagrywania będzie gwarantował. To ważne, by w ten sposób wiedzieć, że nagranie będzie dobrej jakości.

Radio i MP3

To praktyczny dodatek, który może się okaże, że przyda się nam w pewnych momentach, gdy będziemy chcieli w trakcie pracy zająć się słuchaniem dobrej muzyki, by nieco się odstresować.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria