Czyszczenie wyświetlacza i klawiatury

Powiedzmy, że tak jak hipotetycznie, siedzisz przy komputerze, rozmawiasz przypadkowo z innym programistą. Zaczynasz opisywać jakąś część kodu, a następnie przynosisz go na swój wyświetlacz, aby zilustrować. Chcesz podkreślić jakąś szczególną część kodu. Być może poruszasz kursorem zapraszając go do siebie, aby zwrócić na niego uwagę, lub gestem do niego ręką.

 

Kiedy powiedziałem, że są dwa rodzaje programistów, oto co naprawdę miałem na myśli:

  • Programiści, którzy dotykają wyświetlaczy swoimi tłustymi, obrzydliwymi, naładowanymi bakteriami palcami.
  • Programiści, którzy tego nie robią.

Jestem niesamowicie analny co do ludzi nie dotykających moich ekranów. Nawet nie zamierzam przepraszać. Jeśli dotkniesz mojego wyświetlacza, zabiję cię. Wyświetlacze są do oglądania, nie do dotykania. Odłóż swoją cholerną lepką bułeczkę i idź dotknąć swojego brudnego wyświetlacza. Oto mój mentalny obraz każdego, kto kiedykolwiek dotknął mojego ekranu:

Wiesz, że to ty. Wiesz, że to ty. Wiesz. I po prostu nie możesz się oprzeć, by dotknąć mojego ekranu, prawda?

Za każdym razem, gdy to się dzieje, odtwarzam to w zwolnionym tempie, desperacko próbując włożyć jakąś część mojego ciała pomiędzy dotyk a monitor. Ale rzadko mi się to udaje.

Nie wszyscy uważają wyświetlacze za nienaruszalne i nietykalne, jak ja. Powinni. Ale klawiatury to inna sprawa. Są zaprojektowane do dotykania. I chłopcze, czy one kiedykolwiek są obrzydliwe. Są dosłownie brudniejsze od toalety.

Z 33 wymazanych klawiatur cztery zostały uznane za potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a jedna z nich zawierała pięć razy więcej zarazków niż jedna z desek klozetowych biura.
Mikrobiolog dr Peter Wilson powiedział, że klawiatura jest często "odzwierciedleniem tego, co znajduje się w nosie i jelitach".

Podczas testów Których? w styczniu tego roku, mikrobiolog uznał jedną z klawiatur biurowych za tak brudną, że kazał ją usunąć, poddać kwarantannie i oczyścić.

Miał on 150 razy większą niż zalecany limit dla bakterii - pięć razy bardziej brudny niż siedzisko w toalecie badane w tym samym czasie, badania wykazały.

Po przeczytaniu tego, nie jestem pewien, czy chcę więcej dotykać własnej klawiatury, a tym bardziej czyjejś.

Więc jak mamy czyścić nasze ekrany i klawiatury, które są tak przypadkowo splugawione przez naszych współpracowników, rodzinę i przyjaciół? To najwyraźniej nie jest dla niektórych duże zmartwienie. Ciągle jestem zdumiony przerażającym stanem wielu klawiatur i monitorów komputerowych stacji roboczych programistów. Nie mówię tu o kurzu, ale o całkowitym zaniedbaniu, którego efektem są urządzenia, których boję się dotknąć. Biorąc pod uwagę dane, może to dobrze.

Czyszczenie sit jest dość proste.

Większość producentów zaleca podstawowe mydło i wodę - nie zawierające ostrych detergentów - wraz z miękką szmatką. Od pewnego czasu używam zestawu Monster ScreenClean z dobrym skutkiem.

Monster ScreenClean

Oczywiście nie trzeba kupować zestawu, ale zdecydowanie polecam jakiś rodzaj ściereczki z mikrofibry, takiej jak ta, która jest tu dołączona. Mikrofibra to ogólna nazwa każdego rodzaju włókna syntetycznego, które jest delikatniejsze od jedwabiu, a to jest niesamowite. Działa ona dobrze na wszelkiego rodzaju wyświetlaczach: telewizorach, monitorach komputerowych, laptopach - używam jej nawet do czyszczenia okularów.

Czyszczenie klawiatur to znacznie trudniejsze zadanie.

Pomimo tego, co być może zostało Ci powiedziane, odkurzacze pneumatyczne nie służą tylko do zakradania się za nieświadomych współpracowników i przyjaciół i rozpylania ich na szyję i uszy. To znaczy, tak, jest to idealne zastosowanie, ale jest również całkiem dobre w czyszczeniu sprzętu komputerowego. Wliczając w to klawiatury. Większą część kurzu i znaczną ilość niezamierzonego złomu, który gromadzi się pod klawiszami, można usunąć obficie stosując sprężone powietrze.

linia odpylaczy na sprężone powietrze

Sprężone powietrze jest rozsądną pierwszą linią obrony. Ale nie robi nic, by faktycznie oczyścić klawiaturę. Oczywiście, można metodycznie rozmontować klawiaturę, a jeśli masz dość twardego rdzenia, to nawet rozmontować klawiaturę laptopa i starannie wyczyścić każdą jej część. Ale czy cała ta praca jest naprawdę warta tego, aby wyczyścić kiepską klawiaturę? Czy jest lepszy sposób, aby nie kupować nowej klawiatury co kilka lat?

Może. Rozważał pan włożenie klawiatury do zmywarki? To nie jest tak szalone, jak brzmi; na podstawie głośności opinii czytelników na temat starego postu BoingBoing, powiedziałbym, że to działa. Na pewno wydawało się, że to działa dla Austina Matzko.

Ale ostatnio lata gromadzenia się brudu [na jego 10-letniej klawiaturze] były naprawdę obrzydliwe, więc postanowiłem spróbować czegoś, o czym czytałem dawno temu: czyszczenia klawiatury w zmywarce.
klawiatura w zmywarce do naczyń

Wszystko pięknie wymyte i wysuszone do następnego ranka; sprawdź przed i po zdjęciach. Całkowity czas demontażu i ponownego montażu klawiatury wynosił prawdopodobnie pięć minut, czyli o wiele mniej niż próbowałbyś oczyścić ją za pomocą Q-tipsów. Jeśli to dla ciebie za dużo pracy, po prostu włóż w nią całość, ale daj jej kilka dni na wyschnięcie.

Zwróć uwagę, że Austin najpierw usunął obwody z klawiatury, podczas gdy niektórzy trzymają całą klawiaturę w zmywarce jak jest. Istnieje następny artykuł NPR, który dotyka linii producentów klawiatury i odradza robienie tego, więc oczywiście spróbuj na własne ryzyko. Osobiście, nie mogę się doczekać, aby spróbować. Najpierw kupię nową klawiaturę, na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak - i dlatego, że potrzebuję drugiej klawiatury, podczas gdy pierwsza wysycha przez tydzień.

Jeśli jest to zbyt radykalne podejście, możesz wrócić do używania starej niezawodnej szmatki z mydłem i wodą do czyszczenia klawiatury. Dostępny jest nawet elegancki program narzędziowy dla komputerów Mac - Keyboard Cleaner - który zablokuje klawiaturę podczas jej dokładnego czyszczenia.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria