Czym uczyć pisać dziecko: długopisem, czy piórem?

Niezwykle często ciężar odpowiedzialności za naukę pisania maluchów spada na rodziców.

Już od pierwszych dni rozpoczęcia przez nie nauki w szkole na rodzicach spoczywa obowiązek zaszczepienia w nich ochoty do nauki, w tym także do nauki pisania. Wielu rodziców stara się nauczyć swoje dzieci pisać i czytać, jeszcze zanim rozpoczną naukę w szkole. Są zdania, że łatwiej poradzą sobie w szkole. Bardzo istotną kwestią jest wybranie odpowiedniego przyboru do pisania. Ma on bowiem bardzo duże znaczenie w kształtowaniu nawyku dokładnego, schludnego i starannego pisania. Sprawdźmy więc, co sprawdza się lepiej: długopis, czy pióro.

Warto zacząć od ołówka

Zdecydowana większość nauczycieli prowadzących nauczanie w klasach I-III na początkowym etapie nauki pisania wybiera ołówek. Pisanie ołówkiem jest bowiem bardzo proste; pisze się nim bardzo przyjemnie. Ołówek można łatwo zetrzeć, dzięki temu dziecko może poprawić popełnione błędy i napisać to samo raz jeszcze, tym razem bezbłędnie. Ołówek można ścierać wielokrotnie, dla dzieci jest to bardzo atrakcyjne, nic więc dziwnego, że nie zniechęcają się i chętniej uczą się pisać. Ołówek jest przyborem idealnym dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę pisania.

Nauka pisania

Pora na pióro

Kiedy dziecko opanuje sztukę pisania ołówkiem przychodzi pora na zamianę go an pióro lub długopis. Zdecydowana większość rodziców w pierwszych klasach szkoły podstawowej kupuje swoim dzieciom pióro. Pisze się nim bardzo wygodnie i miękko, dla dzieci jest to niezwykle ważne. Ale pisanie piórem wymaga dużej cierpliwości i staranności. Tylko w ten sposób można napisać piórem estetycznie wyglądający tekst. Ale dzieci, które jeszcze nie do końca opanowały sztukę pisania, będą robić kleksy, co wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Na szczęście są korektory.

Może lepiej wybrać długopis?

Mogą po niego sięgnąć te dzieci, które opanowały już dość dobrze sztukę pisania. Jak w przypadku pisania piórem ewentualne błędy można zmazać używając specjalnego korektora do długopisów.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria