Jak robi się podkładki pod mysz i dlaczego są one potrzebne?

Siedzi tam tuż pod nadgarstkiem przez cały dzień w pracy - podkładka pod mysz. Jako podkładki pod mysz można dosłownie używać wszystkiego, niezależnie od tego, czy jest to pudełko na pizzę, czy magazyn. Dlaczego więc ta mała podkładka jest taka wyjątkowa?

Odpowiedź jest w tym, jak to się robi! Podkładka pod mysz jest zbudowana tak, aby zapewnić wydajność, gdy przychodzi czas na skakanie po komputerze.

Podkładki pod myszy mogą być wykonane z poliestru, gumy, papieru, a nawet aluminium.

Oto pełna lista materiałów, z których można wykonać podkładki pod mysz:

 • Aluminium
 • Tkanina
 • Tworzywo sztuczne
 • Guma
 • Neopren
 • Skóra
 • Szkło
 • Cork
 • Drewno
 • Mikrofibra
 • Papier
 • Kamień
 • Poliuretan
 • Stal nierdzewna
 • Vynex

Niezależnie od materiału, podkładki pod mysz są zaprojektowane tak, aby można było poruszać myszą swobodnie i z większą precyzją. Jest to niezbędne w przypadku dużych zadań w pracy lub nawet przeglądania internetu, gdy w domu się nudzisz!

Jaka jest różnica między podkładką na myszy miękkie i twarde?
Miękka podkładka pod mysz ma wyściełane gumowe podłoże i materiałową osłonę, podczas gdy twarda podkładka ma tę samą gumową podstawę, ale plastikową osłonę. Każdy z tych stylów jest świetny, zależy tylko od Twoich preferencji.

Podkładki pod myszki miękkie
Polecany dla: Myszy Rollerball

Miękkie podkładki pod mysz są zwykle używane w szkole i w pracy. Zapewniają one amortyzację pod myszką, co sprawia, że korzystanie z niej przez dłuższy czas jest bardziej komfortowe.


Podkładki pod myszki twarde
Polecany dla: Myszy optyczne lub laserowe

Twarde podkładki pod myszy są najlepsze do gier. Posiadają bardzo małe tarcie, co pozwala na łatwe przesuwanie myszy. Z pewnością ułatwia to wysadzanie tych statków kosmicznych lub poruszanie się Pac-Manem po planszy!

Być może warto mieć do dyspozycji co najmniej jeden z każdego typu podkładek. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz chciał zagrać w grę komputerową lub pracować nad długim projektem.

Jak się robi podkładkę pod myszkę?
Najpopularniejsze podkładki pod myszki są wykonane z połączenia gumy i twardego plastiku lub miękkiej tkaniny.

Oto jak robi się podkładkę pod myszkę:

 • Krok pierwszy: Twarde lub miękkie materiały, takie jak aluminium lub guma, są umieszczone na olbrzymich wałkach.
 • Etap drugi: Materiał jest mierzony. Większość kwadratowych podkładek to około 7,5" x 7,5".
 • Krok trzeci: Do nadania podkładce pożądanego kształtu używa się wycinaka matrycowego.
 • Krok czwarty: Większość podkładek jest wyposażona w gumowy kompozyt na spodzie.
 • Krok piąty: Większość podkładek jest wyposażona w gumowy kompozyt na spodzie: Podkładka jest drukowana cyfrowo z nadrukiem na górze jak logo firmy lub szkoły.
 • Krok szósty: Większość podkładek jest wyposażona w gumowy kompozyt u dołu: Podkładka jest sprawdzana pod kątem kontroli jakości.
 • Krok szósty: Podkładka jest sprawdzana pod kątem kontroli jakości: Podkładka jest gotowa do użycia!

Etap 1

Przygotowanie materiału
Blachy z twardego lub miękkiego materiału umieszczone są na olbrzymich wałkach. Pozwala to pracownikom fabryki na dostęp do większej ilości materiału w danym czasie, aby produkować większą ilość podkładek w szybszym tempie.

Etap 2

Pomiar materiału
Pomiary są przeprowadzane w celu zapewnienia, że podkładka ma jednolity rozmiar na całej długości. Kwadratowe podkładki, które są najczęściej spotykane, mają zazwyczaj rozmiary około 7,5" x 7,5". Jednakże, w zależności od producenta, mogą być one większe lub mniejsze.

Etap 3

Cięcie materiału
Wykrawanie służy do tworzenia dowolnych kształtów, które można sobie wyobrazić, niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny kwadrat, czy też coś bardziej wyjątkowego, jak koło, serce, czy nadruk na łapie. Wyobraźmy sobie maszynę do wykrawania jako gigantyczną wycinarkę do ciasteczek, w której kształt wycinany jest z olbrzymich rolek tworzywa sztucznego lub tkaniny.

Etap 4

Dodawanie gumy do dna
Podkładki pod myszki mają zazwyczaj kompozyty gumowe o mniejszej gęstości przyklejone do dna. Wynika to z faktu, że guma jest mocna, sprężysta i odporna na rozdarcia i przetarcia. Tworzy ona również antypoślizgową podstawę, która jest niezbędna podczas przesuwania myszy na górze.

Krok 5

Drukowanie z projektem
Następnym krokiem jest dodanie niestandardowego wzoru do przedniej części podkładki. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą transferu ciepła lub drukowania w pełnym kolorze, które opiera się na laserach na drukarkach atramentowych, aby uzyskać wzór na powierzchni. Twarde podkładki pod mysz mogą uzyskać ich wzór wydrukowany w pierwszym kroku, zanim materiał zostanie nawet wycięty. Miękkie podkładki pod myszkę, z drugiej strony, są najpierw cięte, a następnie drukowane z projektem.

Etap 6

Kontrola kontroli jakości
Na tym etapie producenci zapewniają, że wszystko jest w porządku. Sprawdzają, czy konstrukcja jest czysta i chrupiąca i upewniają się, że żadne luźne nitki nie zwisają z podkładki.

Krok 7

Poduszka do myszy jest gotowa do pracy.
W końcu podkładka pod mysz jest gotowa do pracy! Niestandardowe podkładki można kupić online od firmy produkującej produkty promocyjne lub po prostu dostać jedną z unikalnym wzorem od swojego ulubionego sprzedawcy.

Podkładka pod mysz jest dość prostym wynalazkiem, ale większość jej wartości pochodzi z wzoru, który jest nadrukowany na górze. Jest to świetny sposób dla firm, aby reklamować swoją firmę, czy są one realistą szukającym prezentów open house lub tech startup hosting wielkie otwarcie!

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria