Ergonomiczne podnóżki: Co to jest? Potrzebujesz jednego?

Ergonomiczny podnóżek, powinieneś go mieć?

Ludzie spędzają dużo czasu siedząc w tych dniach. W rzeczywistości, przeciętny człowiek spędza 10 godzin dziennie siedząc. Osoby pracujące w środowisku biurowym mogą spędzać jeszcze więcej czasu siedząc w trakcie dnia pracy, a następnie wrócić do domu, aby się zrelaksować.

Jednym z problemów związanych ze spędzaniem tak dużo czasu na siedzeniu jest to, że wiele osób nie siedzi prawidłowo. Nierówna postawa ciała, źle wyregulowane krzesła lub akcesoria, takie jak monitory i klawiatura źle ustawione, mogą przyczyniać się do bólu i nieefektywności w miejscu pracy.

Jest jednak wiele osób, które mają do dyspozycji wszystkie odpowiednie ergonomiczne akcesoria i nadal odczuwają ból pod koniec długiego dnia pracy. Jaki może być problem, jeśli siedzą prosto, z dobrym krzesłem, odpowiednio wyregulowanym monitorem i tacą na klawiaturę, która odpowiada ich wzrostowi? Odpowiedzią może być czarowanie się tuż pod stopami.

W tym wpisie przyjrzymy się roli, jaką w ergonomii biura odgrywają podnóżki, wyjaśnimy, kto potrzebuje podnóżka, a kto nie, i na koniec opiszemy właściwe zastosowanie ergonomicznego podnóżka.

Rola podnóżków w ergonomii
Podnóżek na biurko nie jest standardowym akcesorium, które można znaleźć w biurze. Często jest on pomijany w porównaniu z innymi wysokoprofilowymi ergonomicznymi akcesoriami, takimi jak tacki na klawiaturę i ramiona monitorów komputerowych. Jednakże, podnóżek biurkowy umieszczony na podłodze może być doskonałym akcesorium dla tych, którzy go potrzebują.

Jak wspomniano w niektórych z naszych innych postów, ergonomia jest badaniem sposobu, w jaki człowiek wchodzi w interakcje ze swoimi narzędziami i jak te interakcje można poprawić za pomocą ergonomicznych akcesoriów. W poprzednich postach przyjrzeliśmy się takim przedmiotom jak tace na klawiaturę, które wzbogacą Twoje doświadczenia z wykorzystaniem istniejących mebli.

Podnóżek jest nieco inny, ponieważ najprawdopodobniej w obecnym miejscu pracy wszystkie stopy spoczywają obecnie na podłodze.

Podnóżek umożliwia płaskie oparcie stóp w trakcie siedzenia i tworzy idealną pozycję siedzącą dla zmniejszenia urazów ergonomicznych, takich jak chroniczny ból pleców. Zgadza się, mały podnóżek może być bardzo ważny.

Jak poprawić dziś swoją ergonomię?

Kto powinien używać ergonomicznego podnóżka?
W odróżnieniu od innych ergonomicznych akcesoriów, omówiliśmy to w tych postach blogowych; ergonomiczny podnóżek nie jest dla każdego. Potrzeba użycia podnóżka może zależeć od Twojego ciała, jak również od środowiska pracy. Dla tych, którzy go potrzebują, podnóżek jest niezbędnym narzędziem.

Ergonomiczny podnóżek jest zalecany, gdy krzesło jest zbyt wysokie, aby stopy mogły sięgnąć do podłogi. Ludzie często odkrywają, że potrzebują podnóżka po ustawieniu krzesła na odpowiedniej wysokości.

Upewnij się, że Twoje ramiona szybko dotrą do klawiatury i myszy, będziesz mógł wygodnie widzieć ich monitor z górną krawędzią wykładaną oczami, a podłokietniki będą ustawione na odpowiedniej wysokości.

Jeśli zrobiłeś to wszystko i twoje stopy nie spoczywają płasko na ziemi, to będziesz miał problem.

Jak można sobie wyobrazić, osoby, które mają krótszą klatkę, często decydują się na zastosowanie podnóżka na biurku przy swoim stanowisku pracy. Podnóżek oferuje płaską powierzchnię do odpoczynku stóp i zapewnia prawidłową postawę podczas siedzenia. Niektóre stanowiska pracy mogą mieć również wyższe meble i wymagać zastosowania podnóżka niezależnie od wzrostu osoby siedzącej na krześle.

Weźmy na przykład stoliki wysokości liczników i stanowiska pracy.  Jeśli nie jesteś byłym graczem NBA, prawdopodobnie będziesz musiał użyć stołka lub podnóżka do ergonomicznej pracy na wysokości blatu.

Kolejnym doskonałym powodem do zastosowania ergonomicznego podnóżka jest poprawa krążenia w nogach.  Kiedy siedzisz przez dłuższy czas, poduszka siedziska może wywierać nacisk na uda, zmniejszając krążenie do nóg. 

Poprzez poprawę krążenia w nogach z podnóżkiem, można wyeliminować ból i sztywność nóg, zmniejszyć ryzyko rozwoju żylaków lub zakrzepów i zachować poczucie komfortu przez cały dzień.

Gotowy na odpoczynek tych zmęczonych stóp?
Jak widać, podnóżek jest nieco inny niż inne ergonomiczne akcesoria w miejscu pracy. Zamiast tego, podnóżki są najbardziej korzystne dla konkretnych osób lub sytuacji.

Jeśli nie jesteś pewien, czy ergonomiczny podnóżek poprawiłby się 

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria