10 Porad z zakresu ergonomii biura, które pomogą Ci uniknąć zmęczenia

Postępuj zgodnie z tymi szybkimi i łatwymi w użyciu poradami dotyczącymi ergonomii biura, aby zmniejszyć zmęczenie, dyskomfort i stres fizyczny, a jednocześnie zwiększyć komfort i wydajność pracy.

Ergonomia jest nauką projektowania stanowiska pracy w taki sposób, aby dopasować je do możliwości i ograniczeń pracownika.

Celem ergonomii biura jest takie zaprojektowanie stanowiska pracy, aby pasowało do użytkownika i zapewniało komfortowe środowisko pracy zapewniające maksymalną wydajność i efektywność.

Ergonomicznie prawidłowe stanowisko pracy w biurze pomoże Ci uniknąć zmęczenia i dyskomfortu - kto tego nie chce? Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą BHP odpowiedzialnym za zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla pracowników w Twojej firmie, czy po prostu użytkownikiem komputera, który chce uniknąć zmęczenia, przestrzeganie kilku prostych wskazówek może pomóc w znacznym usprawnieniu Twojego biurowego stanowiska pracy.

Przestrzegaj tych 10 wskazówek z zakresu ergonomii biura, aby uniknąć zmęczenia:

  1. Upewnij się, że ciężar Twoich ramion jest cały czas podtrzymywany. Jeśli ramiona nie są podparte, mięśnie szyi i ramion będą płakać do końca dnia.
  2. Zwracaj uwagę na pozycję głowy i staraj się utrzymać ciężar głowy bezpośrednio nad jej podstawą podparcia (szyją). Nie "dźwigaj" głowy i szyi do przodu.
  3. Nie dajcie się nabrać! Slouching wywiera większy nacisk na tarcze i kręgi pleców. Korzystaj z podparcia lędźwiowego krzesła i unikaj siedzenia w taki sposób, aby ciężar ciała był większy na jednym z nich niż na drugim. Przesuwaj krzesło jak najbliżej miejsca pracy, aby uniknąć pochylania się i sięgania. Upewnij się, że za każdym razem, gdy siadasz, "nabijasz" swoje krzesło.
  4. Monitor powinien być umieszczony bezpośrednio przed tobą, z górą nie wyżej niż poziom oczu. Klawiatura powinna być umieszczona bezpośrednio przed monitorem, aby nie trzeba było często obracać głową i szyją.
  5. Rozmowa przez telefon z słuchawką zaciśniętą między szyją a uchem to naprawdę zła praktyka. Wiesz, że to prawda, więc nie rób tego!
  6. Klawiatura i mysz powinny znajdować się na tyle blisko, aby nie dopuścić do nadmiernego sięgania, które obciąża ramiona i ramiona.
  7. Unikaj nadwyrężenia oczu, upewniając się, że monitor nie znajduje się zbyt blisko, powinien być oddalony o co najmniej jedną długość ręki.
  8. Podejmij kroki w celu kontroli odblasków ekranu i upewnij się, że monitor nie jest umieszczony przed oknem lub jasnym tłem.
  9. Możesz odpocząć okresowo przez kilka sekund, patrząc na obiekty znajdujące się w pewnej odległości, aby dać oczom przerwę.
  10. Stopy nie powinny zwisać, gdy siedzisz. Jeśli Twoje stopy nie sięgają wygodnie do podłogi lub jest nacisk na plecy nóg, użyj podnóżka lub opuść klawiaturę i krzesło.

Odpowiednio zaprojektowane stanowiska komputerowe pomagają członkom zespołu czuć się komfortowo i mogą zwiększyć swoją wydajność. Pozwól im przejść przez swobodną samoocenę w zakresie ergonomii biura i upewnij się, że stanowiska pracy Twoich pracowników są prawidłowo ustawione.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria