Drukarnia online czy drukarnia lokalna: Co jest lepsze dla twojego małego biznesu?

Jeśli Twoja mała firma polega na znacznej ilości materiałów drukowanych, być może rozważałeś skorzystanie z usługi druku online. Ale druk online ma swoje wady i zalety. Jak zdecydować, czy drukowanie materiałów w chmurze jest naprawdę najlepszym wyborem dla Twojej firmy?

Co to jest drukowanie online?

Drukarnie internetowe są w zasadzie sklepami drukarskimi w chmurze. Choć oferta może się nieco różnić w zależności od lokalizacji, firmy te zazwyczaj obsługują pełen zakres usług drukarskich, takich jak możliwość produkcji ulotek, katalogów, plakatów, wizytówek i profesjonalnie wyglądających broszur w różnych rozmiarach, zapasów papieru i wykończeń. Wiele drukarek internetowych zapewnia nawet pewne wsparcie projektowe, począwszy od interaktywnych narzędzi projektowych online i szablonów dla majsterkowiczów, a skończywszy na indywidualnych sesjach z grafikiem.

Po załadowaniu lub zaprojektowaniu plików, zostaniesz poproszony o wybranie ilości, zapasów papieru i wszelkich innych funkcji, które mogą być potrzebne, jak również sposobu dostawy (wiele drukarek online oferuje kilka opcji dostawy, począwszy od następnego dnia usługi lotniczej do standardowej 3-5 dniowej wysyłki naziemnej).

Jedną z cech, na którą zdecydowanie należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o usłudze, jest możliwość uzyskania podglądu lub wydruku próbnego wydruku przed wypełnieniem zamówienia. Niektóre drukarki internetowe wysyłają nawet papierową wersję wydrukowanego materiału i zlecają pracownikowi sprawdzenie pliku pod kątem ewentualnych oczywistych błędów. Potencjalna ilość czasu i pieniędzy, które zaoszczędzisz korzystając z takiej funkcji, jest czymś, co powinieneś zdecydowanie rozważyć - zwłaszcza, że może to pomóc Ci uniknąć niektórych z wymienionych poniżej wad.

Jakie są potencjalne możliwości wykorzystania firm internetowych do drukowania materiałów biznesowych?
Dwie największe zalety korzystania z usług drukarni internetowej w przeciwieństwie do lokalnej drukarni to oszczędność kosztów i elastyczność. Ponieważ firmy poligraficzne działające w Internecie zazwyczaj nie mają do dyspozycji sklepu z cegłami i zaprawami, mają niższe koszty ogólne, a zatem mogą sobie pozwolić na pobieranie opłat niższych niż w przypadku sklepu fizycznego. Możesz również uniknąć wycieczki do lokalnej drukarki, co pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na gazie. W przypadku konieczności przetwarzania powtarzających się zleceń, dodatkowym czynnikiem do rozważenia może być prostota.

Jakie są niektóre potencjalne wady korzystania z usługi drukowania online?

Ale zanim spieszysz się do usługi druku online, miej świadomość, że ma ona również swoje wady. Właściciele małych, lokalnych firm mogą lepiej korzystać z usług lokalnej drukarni. Dlaczego? Bo jest mniej generyczny. Chociaż możesz być w stanie uzyskać wysokiej jakości wydruk z drukarki online, Twoje materiały mogą nie mieć określonego smaku lub osobowości, które byłyby potrzebne dla Twojej konkretnej społeczności. Może to być jednak coś, na co właściciel lokalnej drukarni i jej pracownicy mogą być w stanie wskazać.

Co więcej, jeśli projekt graficzny nie jest Twoją sprawą, możesz skorzystać z bezpośredniego, praktycznego kontaktu, jaki może zaoferować cegielnia. Może to pomóc w ograniczeniu kosztownych błędów, takich jak użycie niewłaściwej grafiki, spady (gdy obiekty nakładają się na granice dokumentu), lub przycięcie, oprócz literówek tekstowych lub innych błędów projektowych.

Jeśli potrzebujesz pospiesznej pracy, która musi być wykonana w ciągu kilku godzin, to usługa online może nie zrobić albo, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę czas realizacji zlecenia druku (który może wynosić od 1 do 6 dni w zależności od usługi i pracy) i czas wysyłki.

Jak zdecydować, kogo używać do drukowania w Internecie?

Po prostu zrób proste wyszukiwanie w Google terminów takich jak "drukowanie online" i "drukowanie broszur online", a zobaczysz z samej liczby otrzymanych wyników, że drukowanie materiałów w chmurze stało się dużym biznesem. Ale jak już wspomniałem powyżej, aby uzyskać największy zysk z korzystania z usługi druku online, należy wybrać kompetentną firmę, która oferuje pełen zakres funkcji. Należy również zwracać uwagę na referencje klientów i ogólną reputację firmy w Internecie.

Krótko mówiąc, druk online oferuje oszczędną opcję dla wielu właścicieli małych firm, którzy potrzebują profesjonalnych usług projektowych i materiałów drukowanych, ale chcieliby uniknąć profesjonalnych cen. Upewnij się tylko, że wykonujesz małe badanie, aby sprawdzić, czy pasuje do Twojej konkretnej firmy i podjąć świadomą decyzję, zanim zdecydujesz się na konkretną firmę drukującą online.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria