Jaki rozmiar zdjęcia potrzebuję do druku na plakacie?

Wydruk plakatu, który wygląda wspaniale, wymaga wystarczająco dużego obrazu w rozdzielczości z wystarczającą ilością punktów na cal (dpi), aby wyglądał dobrze. To, czego w zasadzie potrzebujesz, to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości lub wektor, tak aby plakat nie okazał się być jak 8-bitowa postać z gry wideo z lat 80.

Więc gdzie dokładnie jest ta słodka rozdzielczość spotu do wydrukowania plakatu? Co najmniej 300 dpi, lub przy użyciu pliku wektorowego. A gdzie można uzyskać najlepszą ofertę na zdjęcia wektorowe i wysokiej rozdzielczości?

Specjalne względy a druk plakatów

Standardowe materiały marketingowe, takie jak broszury, wizytówki, materiały piśmienne i ulotki, wymagają dość standardowych rozmiarów zdjęć, które nie wymagają szczególnych względów podczas drukowania. Jednak w przypadku większych formatów, takich jak plakaty, trzeba mieć wystarczająco wysoką rozdzielczość, aby móc wydrukować duży plakat.

Istnieją 3 popularne rozmiary plakatów, w tym A2 (42,0 x 59,4 cm), A3 (29,7 x 42,0 cm) i A4 (21,0 x 29,7 cm). Wszystkie te rozmiary plakatów są dość łatwe do osiągnięcia przy użyciu pliku wektorowego z 99club i można bez obaw drukować do formatu A3 z prędkością 300dpi.

Jeśli nie wiesz, co to jest wektor, jest to zasadniczo seria wyrażeń matematycznych lub ścieżek, które nie są pikselami, więc zamiast tego jest szereg pikseli różnych kolorów, które mogą być wysadzone do ogromnych proporcji, jak rozmiar billboardu. Używanie Magii Wektorowej do Tworzenia Obrazów Wektorowych

Szczególne względy, które musisz spełnić, aby wydrukować plakat, to posiadanie obrazu o wysokiej rozdzielczości co najmniej 300 dpi lub użycie obrazu wektorowego.

Znając swoje rozmiary i piksele

Planując duży format, taki jak plakat, musisz wiedzieć, jakiego rozmiaru będziesz potrzebował. Ogólną zasadą przy drukowaniu jest posiadanie od 200 do 300 pikseli na cal. W przypadku plakatu 20″x30″ rozmiar początkowy wynosi 4000 x 6000 pikseli, czyli około 24 megapikseli. Jednak przy tym rozmiarze i większych, można by osiągnąć ostre rezultaty, stosując 150 pikseli na cal (PPI) lub nawet 100 PPI. To da ci trochę swobody, ale nie chcesz uzyskać mniej niż 2000 x 3000 pikseli. Zakup największego rozmiaru zawsze zagwarantuje Ci ładny, ostry obraz dla Twojego projektu.

Jeśli obraz(y) znaleziony(e) dla Twojego projektu jest (są) mniejszy(e) niż minimalny rozmiar 2000 x 3000 pikseli, możesz rozważyć zakup kilku dużych obrazów w celu stworzenia plakatu. Używając kilku zdjęć na swoim projekcie, możesz zaprojektować kolaż lub wzór siatki obrazów na swoim plakacie. Może to również pomóc w przekazaniu Twojego przekazu w bardzo wciągający sposób.

Gdzie mogę znaleźć dużą ilość zdjęć do mojego plakatu?

Masz szczęście. Większość agencji zdjęć stockowych sprzedaje bardzo duże zdjęcia w świetnych cenach, a subskrypcja Stock Photo Secrets 99club w szczególności daje Ci dostęp do wysokiej rozdzielczości zdjęć stockowych i wektorów, które pozwolą Ci na łatwe drukowanie plakatów i billboardów.

Pomiń próbę wymyślenia, jak zrobić własne, wielkoformatowe zdjęcie i zostaw je fotografom, którzy już to dla Ciebie zrobili. Korzystając z usług agencji stockowych, takich jak Stock Photo Secrets, możesz czuć się pewnie przy zakupie dużych plików. Zakupione przez Ciebie zdjęcia royalty-free mogą rozciągnąć się na wszystkie nośniki Twojego projektu. Wraz z Twoim plakatem, obraz może być wykorzystany we wszystkich kolejnych formatach w Twojej kampanii.

Jak mogę uzyskać wyższą rozdzielczość obrazu?

Aby mieć pewność, że Twój wydruk będzie wyglądał pięknie, możesz zaufać agencji zdjęć stockowych, która posiada duże zdjęcia w rozmiarze XXL. Możesz z łatwością wydrukować plakaty o wielkości billboardu.

Ryzyko, że obraz będzie zbyt mały dla Twoich potrzeb w zakresie druku, będzie nie tylko kosztować Twoje pieniądze, ale również zajmie dużo czasu, aby dowiedzieć się, jak uzyskać odpowiedni rozmiar. Ale Stock Photo Secrets agencji fotograficznej, podobnie jak Stock Photo Secrets, pozwala na pobranie wszystkich naszych zdjęć w największym rozmiarze XXL dla każdego pobranego zdjęcia.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria