Filtry prywatyzujące: Twój ostateczny przewodnik

Bezpieczeństwo danych jest priorytetem dla każdej firmy. IBM szacuje, że przeciętne naruszenie danych kosztuje firmę 3,92 mln dolarów. Szyfrowanie typu "end-to-end", sieci VPN, 2FA i inne technologie chronią Twoje dane przed szpiegami internetowymi, ale tylko ekran chroniący prywatność komputera może powstrzymać kogoś za Tobą przed zobaczeniem tego, co znajduje się na Twoim ekranie.

Ekrany są tak wszechobecne w dzisiejszych czasach, że łatwo zapomnieć o tym, że jesteś otoczony przez zagrożenia bezpieczeństwa. Filtr prywatności uniemożliwia wścibskim osobom oglądanie danych wyświetlanych na Twoim ekranie. Przecież po co szyfrować wszystkie dane, jeśli i tak widzi je jakiś obcy człowiek siedzący za Tobą lub obok Ciebie?

Ekrany prywatności uniemożliwiają osobie siedzącej obok Ciebie w autobusie zobaczenie tego, co oglądasz. Nie pozwalają współpracownikom patrzeć na informacje o koncie, nad którym pracujesz. Chronią loginy pracowników przed oglądaniem ich przez klientów. Pracownicy biurowi, nauczyciele, pracownicy detaliczni, pracownicy zdalni i inne osoby mogą kontrolować, kto widzi ich dane na ekranie.

Krótko mówiąc, ekrany prywatności komputera zapobiegają włamaniom wizualnym.

Eksperyment hakowania wizualnego przeprowadzony przez Instytut Ponemona wykazał, że 91% hakowań wizualnych zakończyło się sukcesem, 68% z nich zostało niezauważonych, a 52% ekranów jest zagrożonych. To nie wszystko.

Filtr chroniący prywatność działa również jako niebieski filtr światła i ekran antyrefleksyjny. Są one kompatybilne z ekranami dotykowymi i dostosowane do większości popularnych monitorów, laptopów, notebooków i ekranów tabletów.

Jak działają komputerowe filtry prywatyzujące
Ekran prywatności komputera to spolaryzowany arkusz umieszczony na ekranie w celu ograniczenia kąta widzenia do około 30 stopni po obu stronach. Zasadniczo, te mikro żaluzje działają jak rolety okienne dla komputera. Jest to ta sama podstawowa technologia, która jest stosowana w okularach polaryzacyjnych w celu zmniejszenia oślepienia bezpośrednio w oczach.

W odróżnieniu od rolet okiennych, można znaleźć ekrany prywatności z ochroną pionową lub 360-stopniową. Pozwala to znacznie ograniczyć zarówno pionowe, jak i poziome kąty widzenia, zapewniając maksymalną ochronę podczas pracy w miejscach publicznych.

Mikro żaluzje są ustawione pod kątem, aby zablokować niektóre z pikseli na ekranie monitora. Te, które są dozwolone, mogą być widoczne tylko z góry. Dzięki temu osoby znajdujące się w pobliskich biurkach lub innych korytarzach nie widzą monitora. Jest to również pomocne przy blokowaniu kamery lub aparatu fotograficznego przed nagrywaniem ekranu. Pomyśl, jak łatwo jest komuś za tobą nagrać to, na co patrzysz, bez twojej wiedzy.

Teraz, gdy rozumiesz, czym jest filtr prywatności, nadszedł czas, aby znaleźć go dla swojego urządzenia.

Znalezienie właściwego ekranu ochrony prywatności w komputerze
Filtry prywatności mogą być wykonane tak, aby pasowały do monitora o dowolnym rozmiarze, ale nie tam gdzie się zatrzymuje. Filtr Snap2™ Privacy Screens posiada sprężynowy uchwyt, który łatwo mocuje się do monitora. Potrzebujesz również ekranów prywatności na mobilnych stacjach roboczych.

Ekrany prywatności są dopasowane do konkretnego urządzenia. Kensington posiada ekran prywatności dla urządzeń Surface Pro 7/6/5/4 i Surface Go. Niezależnie od tego, czy masz 13- czy 15-calowego MacBooka Pro, czy MacBooka Air, jesteś objęty ochroną prywatności. Nawet MacBook i MacBook 12-calowy mają ekran chroniący prywatność. Są też filtry chroniące prywatność, które pasują do każdego laptopa lub Pixelbooka.

Pełna gama ekranów prywatności firmy Kensington obejmuje ponad 150 produktów obejmujących ponad 52 000 urządzeń. Każdy powinien czuć się bezpiecznie pracując na komputerze.

Przy użyciu filtra prywatności ekran wygląda na zaciemniony, gdy jest widoczny z zewnątrz pod widocznym kątem. Jest to zgodne z nowym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (GDPR), ponieważ zapewnia bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa fizycznego. To niezbędne narzędzie nie tylko zabezpiecza dane na ekranie. Jest ono również korzystne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Korzyści płynące z zastosowania filtra prywatności
Optometrycy mają od dawna zalecane okulary polaryzacyjne dla osób z soczewkami na receptę lub bez. Osoby łowiące ryby zgłaszają to drastycznie obniżając blask wody, co pomaga im zobaczyć więcej ryb. Filtry chroniące prywatność działają w ten sam sposób. Nie tylko blokują światło monitora, ale także posiadają powłokę antyrefleksyjną, która zapobiega odbiciom światła od zewnętrznych źródeł.

Większość ekranów prywatności jest odwracalna, dzięki czemu można je regulować w ciągu dnia w celu uzyskania optymalnego obrazu. Po błyszczącej stronie masz bardziej przejrzysty monitor, a po matowej stronie zapewnia maksymalną redukcję odblasków, jeśli pracujesz ze słońcem za sobą. Ekran pochłania szkodliwe światło UV, które odbija się od ekranu bezpośrednio w Twoich oczach.

Nie tylko to, ale i ekrany komputerów to notoryczne emitery niebieskiego światła, które negatywnie wpływają na sen, zwłaszcza podczas pracy w nocy. Skorzystasz z 30% redukcji światła niebieskiego filtrowanego przy użyciu filtra prywatności. Oto trzy główne korzyści płynące z zastosowania ekranów prywatności.

1. Ochrona danych wrażliwych
Jak wspomniano powyżej, ekran prywatności komputera fizycznie chroni dane na ekranie, zasłaniając widok poza obszarem wokół użytkownika. Jest to idealne rozwiązanie do korzystania z dowolnego urządzenia (osobistego lub służbowego) poza bezpiecznym obszarem. Gdy jesteś już publicznie, załóż, że wszyscy i wszystko nagrywa Twój ekran, ponieważ często tak jest.

2. Zapobieganie odkształceniom oczu
Redukcja niebieskiego światła z monitora oraz odblasków UV od słońca i innych zewnętrznych źródeł światła zmniejsza presję na oczy. Dzięki mniej szkodliwemu światłu, które w nie trafia, mniej mrużysz, a Twoje mięśnie oka mogą się rozluźnić. Pomaga Ci to lepiej spać i zapobiega zmęczeniu oczu podczas snu.

3. Zapewnij spokój umysłu
Ekrany chroniące prywatność to nie tylko niebieskie filtry świetlne i ochronniki danych. Chronią one również Twój ekran przed uszkodzeniami. Wyobraź sobie, że upuściłeś swój laptop za 1000 dolarów, aby znaleźć jedyną rzecz, która uległa uszkodzeniu, był twój znacznie tańszy ekran prywatności. Są one również kompatybilne z ekranem dotykowym, więc nie musisz się martwić o utratę funkcjonalności podczas podróży.

Ekran prywatności to inteligentna inwestycja, która chroni Twoje urządzenie, Twoje dane i Ciebie. Możesz przedłużyć żywotność i bezpieczeństwo wszystkich swoich aktywów za pomocą jednego prostego rozwiązania. Korzystając z ekranu prywatności komputera, instalujesz ważne narzędzie zabezpieczające.

Zakup ekranu ochrony prywatności

Instalacja filtra prywatyzującego
Na szczęście, tak użyteczny jak filtr prywatności, jest prosty w instalacji. Istnieją trzy metody instalacji, w zależności od wybranego ekranu prywatności. Niektóre z nich są magnetyczne, które mocuje się do ramki ekranu i można je łatwo zdemontować. Inne używają naturalnego statycznego mocowania ekranu, aby zastosować go bezpośrednio do ekranu. Są one również demontowalne.

W celu uzyskania trwałego rozwiązania, sito do ochrony prywatności kleju bezpośrednio na ekranie jest trwale przymocowane, jak barwienie okien. Należy uważać, aby nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza, ale po zastosowaniu tego rozwiązania, prywatność staje się stałą częścią urządzenia.

Przejrzyj szeroki wybór ekranów prywatności w firmie Kensington, aby dowiedzieć się więcej o zaletach poszczególnych ekranów prywatności komputera. Zawsze chętnie wyślemy Ci próbkę, abyś mógł zobaczyć korzyści dla siebie. Gdy już znajdziesz idealny ekran, daj nam znać, a my pomożemy Ci urządzić całe biuro.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria