Jak powstają filtry prywatyzujące i jak one działają?


Filtry prywatyzujące, zwane również ekranami prywatności, są jak zestaw pionowych żaluzji do monitora komputera lub dowolnego urządzenia z ekranem, ale w skali Nano. Większość współczesnych filtrów ma tylko grubość zwykłej wizytówki - .012" (.3 mm). W odróżnieniu od żaluzji pionowych, żaluzje są ustawione na stałe w pozycji pełnego otwarcia (na krawędzi). W przedstawionej poniżej 12-pt. literze "a" znajdują się około 42 żaluzje. Stanowi to około 715 sztuk tych żaluzji na cal (25,4 mm) i odpowiada tysiącom mini-luminiorów na typowym ekranie. Grubość banknotu dolarowego (.0043") jest w przybliżeniu taka sama jak 2 żaluzje.

Standardowe filtry prywatności dla laptopów lub monitorów komputerowych są dwukierunkowe, blokując widok z lewej i prawej strony. Czterokierunkowe filtry prywatności są wykonane z drugą warstwą żaluzji prywatności pod kątem 90° w stosunku do żaluzji pionowych.  Czterokierunkowe filtry chroniące prywatność są zwykle stosowane w przypadku tabletów i telefonów. Dodana warstwa żaluzji sprawia, że filtr jest nieco grubszy, a także zmniejsza przepuszczalność światła, co musi być kompensowane przez zwiększoną jasność ekranu.

Maksymalna przejrzystość jest osiągana, gdy filtr jest ściśle przyległy do ekranu. Istnieją 2 główne rodzaje filtrów prywatności, tylna część (strona ekranu) filtra może być pokryta silikonem, który zapewnia przyczepność do ekranu, jak zwykły ochraniacz ekranu telefonu lub może nie mieć przyczepności do filtra.  W przypadku, gdy nie ma przyczepności, filtr jest wysyłany z zakładkami i paskami, które utrzymują filtr prywatności na miejscu od krawędzi, każdy z nich ma swoje zalety.

Przyczepność silikonu zapewnia maksymalną przejrzystość i sprawia, że instalacja jest ładna i czysta, ale instalacja może być trudniejsza - zwłaszcza jeśli nie jest zainstalowana w czystym, wolnym od kurzu miejscu. Kurz może dostać się między filtr a ekran, tworząc pęcherzyki, z którymi trzeba sobie poradzić. Po umieszczeniu na miejscu, można go łatwo usunąć, ale nie jest on przeznaczony do regularnego usuwania i ponownego montażu.

Nieprzylepny filtr do ochrony prywatności jest wysyłany z paskami samoprzylepnymi, które są wykonane z cienkich przezroczystych materiałów i są łatwe do zastosowania wzdłuż krawędzi filtra. Filtry te można zdejmować w dowolny sposób i nie trzeba martwić się o pęcherzyki powietrza lub kurz podczas instalacji. Filtry prywatności Photodon są dostarczane z dwoma rodzajami mocowania, paskami samoprzylepnymi i zakładkami:

Mały P2L Installation KitA) Dwustronne paski samoprzylepne bardziej agresywnie przylegają do filtra niż do ekranu. Paski te mogą być czyszczone wodą z mydłem, jeśli z czasem ulegną zabrudzeniu.

B) Drugi typ zakładki to pojedynczy typ przyczepności, który łączy się z ramką i rozciąga się na obszarze ekranu. Zakładki te można wyginać, aby dostosować je do różnych grubości ramki. Dzięki zastosowaniu zagiętych zakładek z trzech stron (na dole i po obu stronach monitora), filtr może wślizgnąć się za zakładkami od góry. Następnie, w razie potrzeby, można dodać jeden lub dwa dwustronne paski samoprzylepne z tyłu filtra wzdłuż jego górnej części, aby zapewnić, że filtr znajduje się jak najbliżej ekranu, zapewniając maksymalną przejrzystość.

Filtry chroniące prywatność różnią się w zależności od producenta, ale wykonane są z kilku warstw tworzywa PET. Zazwyczaj mają twardą powłokę i powłokę przeciwodblaskową na powierzchni zewnętrznej, a żaluzje są osadzone w przezroczystej warstwie PET. Ponadto filtr jest chroniony zdejmowaną wkładką ochronną po obu stronach. #1 wkładka tylna jest usuwana przed aplikacją, #2 wkładka przednia jest usuwana po instalacji.

Korzyści płynące z zastosowania filtra prywatności na ekranie obejmują:

  • Zwiększona prywatność
  • Redukcja blasku
  • Ekran zabezpieczony przed uderzeniami i zarysowaniami
  • Zmniejszona jasność ekranu. Dla niektórych osób zredukowana jasność ekranu jest łatwiejsza dla oczu.
  • Zredukowane niebieskie światło (50% 310-375nm)

Ewentualne problemy z korzystaniem z ekranu prywatności:

  • Zmniejsza jasność ekranu; może wymagać zwiększenia jasności ekranu
  • Nie zasłania obrazu z ekranu przez osoby znajdujące się bezpośrednio za użytkownikiem

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria