Jak wybrać odpowiedni segregator?

Wskazówki dotyczące doboru właściwego segregatora pierścieniowego

Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze segregatora jest wybranie niewłaściwego rozmiaru pierścienia.

Rozmiar segregatora pierścieniowego (1″, 2″ itp.) jest mierzony na podstawie rozmiaru pierścienia, a nie na podstawie szerokości kręgosłupa segregatora.

Całkowity rozmiar pierścionków musi być większy od podanego rozmiaru cala, ponieważ pierścień musi obchodzić się wokół zawartości, aby można było go zamknąć.

Istnieją dwa typowe rodzaje pierścionków:

  • Okrągły Pierścień (zwany również O-Ringiem): Aby określić pojemność arkusza lepiszcza okrągłego lub O-Ring Binder, zmierzyć w poprzek wewnętrznej średnicy pierścieni. Pierścień okrągły jest najczęściej spotykany w przypadku standardowej wydajności. Pierścień jest zazwyczaj montowany do kręgosłupa.
  • D Ring: Aby określić pojemność arkusza lepiszcza D-Ring (dostępnego jako D-Ring kątowy lub prosty D-Ring), należy zmierzyć prostą część kształtu pierścienia. Skoroszyty D-Ring Binders mieszczą do 25% więcej papieru niż Round Ring. Pierścień jest montowany do tylnej okładki, dzięki czemu strony leżą płasko.

Liczba stron papieru (pojemność arkusza), które może pomieścić segregator, zależy od rozmiaru segregatora (jest to rozmiar pierścienia mierzony w calach) i rodzaju rodzaju pierścienia.

Pojemność arkuszy będzie się nieco różnić w zależności od tego, który producent spoiwa wykorzystuje jako surowiec. Avery®, Cardinal®, Samsill®, WilsonJones® i Business Source™ (nasza zastrzeżona marka) są jednymi z najbardziej popularnych wśród 3-pierścieniowych segregatorów.

Do prezentacji

Do wniosków, prezentacji i sprawozdań używaj segregatora prezentacji.

Skoroszyty prezentacji są często nazywane Clearview, Clear view, Clearvue™ lub Clear overlay. Segregatory te posiadają przezroczystą winylową nakładkę z przodu, z tyłu i na grzbiecie. Pod płytą winylową można utworzyć osobne niestandardowe informacje i wstawić je jako stronę tytułową lub inne informacje, które mają być wyświetlane z przodu, z tyłu i na grzbiecie.

Do ważnych dokumentów

Do często używanych dokumentów, takich jak podręczniki, pliki i skoroszyty, należy używać segregatora referencyjnego.

Spoiwa referencyjne są często nazywane "spoiwami ogólnego zastosowania". Ponieważ ich intencją jest częste używanie, upewnij się, że kupisz taki, który jest trwały. Zazwyczaj segregatory referencyjne nie zawierają wyraźnej nakładki widokowej z przodu. Są one jednak często wybierane z wewnętrznymi kieszeniami i uchwytem na etykiety lub rękawem na grzbiecie.

Do archiwum

W przypadku dokumentów, do których nie ma dostępu bardzo często, takich jak roczne dokumenty lub informacje potrzebne do archiwizacji, należy używać segregatora pamięci masowej.

Segregatory magazynowe są często nazywane segregatorami specjalnymi. Ponieważ segregatory są dostępne rzadko, są one często wybierane z funkcją, która pozwala na ich zawieszenie (wiszące segregatory). Zazwyczaj są one wybierane ze sztywną pokrywą.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z firmowymi gadżetami.

Jakie są popularne gadżety reklamowe?
Czy warto inwestować w firmowe gadżety?
Jak przyciągnąć klientów swoimi dodatkami?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@stylgraf.pl

Galeria